Ważne informacje

Ekodeski wykonane są z kompozytu o szczególnej mikrostrukturze pęcherzykowej, co odróżnia je od innych kompozytów dostępnych na rynku.

1.  Oferowane przez firmę ELEMENT ekodeski wykonane są w 40% z drewna w 60% z pcv.

2.  Ekodeski, ze względu na zawartość pcv, są materiałem sprężystym i wykazują dużo większą elastyczność niż klasyczne deski drewniane. Ze względu na tę cechę, powinny być montowane do odpowiednio trwałej i sztywnej konstrukcji:

– dla desek o długości 120cm zaleca się montowanie do minimum dwóch poprzeczek, odsuniętych od końców deski o 20-25cm

– dla desek o długości 150cm zaleca się montowanie do minimum trzech poprzeczek, odsuniętych od końców deski o 20-25cm

– dla desek o długości 180cm zaleca się montowanie do minimum czterech poprzeczek, odsuniętych od końców deski o 20-25cm

Ekodeski zamontowane na niewystarczającej ilości poprzeczek mogą ulegać odkształceniom.

3.  Ekodeski są materiałem w 40% naturalnym, barwionym w masie. Ze względu na zawartość drewna kolor może przybierać odcienie, które mogą się nieznacznie różnić w zależności od kąta i natężenia padania światła. Wynika to z faktu, że zawarte w ekodesce drewno może mieć różną nasiąkliwość względem barwnika, a także różny kolor własny (przykładem mogą być deski parkietowe, które różnią się kolorem pomimo, że wykonane są z tego samego rodzaju drewna).

4.  Ekodeski zawierają w składzie czynnik uodparniający na promieniowanie UV, jednakże z upływem czasu mogą zmienić odcień. Wszystkie materiały zawierające naturalne włókna ulegają procesowi starzenia. Podczas pierwszych kilkunastu miesięcy po montażu, ekodeski będą podlegały typowemu starzeniu się, osiągając nieco jaśniejszy odcień od pierwotnego koloru. Proces ten jest efektem m.in. absorpcji wody przez włókna drewna i stabilizacji UV na powierzchni desek. W kolejnych sezonach dopuszczalna jest minimalna zmiana koloru.

5. Ekodeski – jeżeli nie zostaną zamontowane do poprzeczek bezpośrednio po zakupie – należy składować w miejscu suchym, osłoniętym od słońca i deszczu, położone poziomo na płaskiej utwardzonej powierzchni. Nieodpowiednie przechowywanie desek w miejscu nieosłoniętym od słońca może skutkować ich odkształceniem. Jeżeli deski nie zostaną zamontowane bezpośrednio po dostawie, należy je rozpakować i nie przechowywać w opakowaniu przeznaczonym do transportu.

6.  Ekodeski przed zamontowaniem do przęseł ogrodzeniowych należy odpowiednio dociąć. Do obróbki używamy narzędzi do drewna. Podane długości handlowe ekodesek, są  długościami  minimalnymi i mogą być od nich większe w granicach do 15mm.

7.  Klient, który chce otrzymać wszystkie zamówione ekodeski o jednakowej precyzyjnej długości może zamówić dodatkową usługę docięcia na wymiar lub docięcia na kształt (łuk, szpic lub ukos na jednym końcu ekodeski).

8. Kolory ekodesek przedstawione na zdjęciach w galerii mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych – wynika to z różnorodności dostępnego sprzętu komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień a w szczególności ustawień monitora i karty graficznej. Przed wyborem koloru zachęcamy do zamówienia bezpłatnych próbek.

Call Now Button