Blog

Ekodeski wykonane są z kompozytu o szczególnej mikrostrukturze pęcherzykowej, co odróżnia je od innych kompozytów dostępnych na rynku.

section

Ekodeski know-how, czyli sprawdzone informacje praktyczne

Ekodeski można zastosować wszędzie tam, gdzie stosuje się deski drewniane, a w szczególności w miejscach narażonych na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, kontakt z wilgocią czy uszkodzenia spowodowane przez insekty. Przede wszystkim sprawdzają się jako deski ogrodzeniowe, ale nadają się również na osłony koszy lub donic, można nimi obudować lekkie, ażurowe konstrukcje jak altany, zadaszenia, wiaty czy pergole. Ekodeski to idealne rozwiązanie dla osób zmęczonych koniecznością sezonowego odnawiania, impregnowania i malowania elementów drewnianych w ogrodach. Raz zamontowane, będą nam służyły wiele lat w niezmienionym stanie. Ekodeski można bardzo łatwo wyczyścić, wystarczy użyć węża z wodą lub myjki ciśnieniowej typu Karcher. Brud łatwo z nich schodzi, a po umyciu będą wyglądać jak nowe.

Montaż ekodesek jest bardzo prosty. Nie wymagają one żadnych nietypowych akcesoriów. Są pełne w środku, więc nie będą konieczne zaślepki, jak w przypadku desek komorowych. Ekodeski można potraktować jak zwykłe deski drewniane. Można w nich wiercić otwory, lub użyć wkrętów samogwintującyh. Wytworzone są z jednolitej masy, więc nie natrafimy na sęki, nie będą też odpryskiwać z nich drzazgi. Oferujemy usługę docięcia na długość, ale nasze deski można też docinać samodzielnie, używając narzędzi takich jak do drewna. Na szerokość deski (wynoszącą 8cm) wystarczy zamocowanie na 1 wkręcie lub śrubie.

Istotną kwestią, o której należy pamiętać podczas montażu, jest sprężystość sztachet kompozytowych. Wynika ona ze specifiki składu ekodesek (60% pcv + 40% drewno) i technologii produkcji. W wielu przypadkach sprężystość ekodesek jest ich istotną zaletą. Są często stosowane do budowy ogrodzeń w miejscach szczególnie narażonych na silne wiatry i wichury. Elastyczność sztachet z kompozytu przyczyniła się do ich dużej popularności w Stanach Zjednoczonych, gdzie ze względu na występujące huragany, ogrodzenia drewniane są często łamane, a kompozytowe wytrzymują. Cecha ta powoduje jednak, że trzeba zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie zamocowanie ekodesek. Zalecamy, aby nasze sztachety były montowane do sztywnej konstrukcji, najlepiej wykonanej z metalu. Dla ekodesek do dł. 120cm wystarczy montaż do 2 poprzeczek, przy dł. 150cm zalecamy montaż do 3, a przy dł. 180cm do 4 poprzeczek poziomych. W przypadku montażu poziomego należy przewidzieć słupki o rozstawie nie większym niż 50cm.

Leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button