Blog

Ekodeski wykonane są z kompozytu o szczególnej mikrostrukturze pęcherzykowej, co odróżnia je od innych kompozytów dostępnych na rynku.

IMG-20200525-WA0037

10 powodów, dla których warto wybrać ekodeski

10 powodów, dla których warto wybrać ekodeski
  1. Wysoka trwałość – ogrodzenie wykonane z ekodesek będzie nam służyło długie lata w niezmienionym stanie, bez konieczności impregnowania czy malowania. Ekodeski są odporne na wilgoć, zmiany temperatur, pleśnie grzyby, a także na sól i chemię stosowaną do utrzymania dróg.
  2. Atrakcyjny wygląd – zbliżony do drewna, ale też nietuzinkowy i nowoczesny, dzięki pionowym ryflowaniom, na których załamuje się światło.
  3. Ekodeski są proste w obróbce, w razie potrzeby możemy je docinać lub frezować maszynami do obróbki drewna.
  4. Łatwość utrzymania – do czyszczenia ekodesek wystarczy myjka ciśnieniowa i woda.
  5. Mikrostruktura pęcherzykowa – to zaleta, dzięki której ekodeska kompozytowa jest lżejsza niż klasyczne kompozyty (np. tarasowe) dzięki temu nie obciąża konstrukcji ogrodzenia, a w szczególności bramy sterowanej automatycznie.
  6. Ekodeski nie mają budowy komorowej, są pełne w środku i barwione w masie, dzięki czemu można je docinać na dowolną długość. Nie wymagają żadnych zaślepek, ani dodatkowych akcesoriów.
  7. Atrakcyjna cena – wynikająca przede wszystkim z faktu iż jest to produkt bezobsługowy, w przeciwieństwie do sztachet drewnianych nie ma konieczności wydawania pieniędzy na impregnaty, farby i robociznę związaną z utrzymaniem ogrodzenia w dobrym stanie.
  8. Możliwość wyboru z 4 drewnopodobnych kolorów, które korespondują z najbardziej popularnymi kolorami stolarki okiennej, bram garażowych czy dachówki.
  9. To produkt przyjazny środowisku. Stosowane do ich produkcji polimery pcv pochodzą z recyclingu takich odpadów jak butelki plastikowe PET, jednorazowe reklamówki itp. Również gotowa ekodeska, jeżeli okaże się niepotrzebna, może zostać w całości przetworzona. Ponadto dzięki wytrzymałości i długowieczności desek kompozytowych unikamy konieczności pokrywania ich szkodliwymi impregnatami, które wsiąkają w drewno, a podczas opadów deszczu stopniowo przenikają do gleby, zanieczyszczając ją i burząc równowagę ekologiczną.
  10. Dostępność – ekodeski są dostępne od ręki w naszym magazynie w Libertowie k. Krakowa. Zamówienia dostarczamy do Klienta w przeciągu 2-3 dni roboczych. Ekodeski wysyłamy w paczkach lub na paletach. Za każdym razem towar starannie pakujemy i zabezpieczamy, aby mieć pewność, że nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu. Korzystamy wyłącznie z renomowanych firm kurierskich.
Call Now Button